MacOS – Podstawy (kurs)

„Cholerny Windows znowu się laguje i wyrzuca blue screeny!” – Nie wiem ile razy natknąłem się na te słowa z ust użytkowników systemu operacyjnego Windows, może w końcu warto spróbować czegoś innego?

System MacOS został wydany 24 stycznia 1984 roku i od tamtej pory ewoluował nie do poznania, co roku firma Apple zaskakuje nas czymś nowym, co chwilę pojawiają się jakieś ciekawe narzędzia i usprawnienia, jak sobie z tym wszystkim poradzić, kiedy po raz pierwszy zasiadamy przed komputerem z logo nadgryzionego jabłka?

Po to właśnie powstał ten kurs, chciałbym aby ta seria uwolniła potencjał systemu przed każdym z jego użytkowników, dowiesz się między innymi jak sprawnie nawigować się po powłoce systemu, jak dbać o pliki i bezpieczeństwo, jakie programy sprawią, że system stanie się jeszcze lepszy, poznasz podobieństwa do systemu Windows, oraz wiele wiele więcej.

Uważa się, że Mac to komputer dla hipserów, pragnę zaznaczyć tylko, że wielu profesjonalistów używa Maca przez swoją niezawodność i gotowość do pracy w każdej chwili, wyobrażasz sobie sytuację, że stoisz przed grupą ludzi, którym musisz przedstawić prezentację, a tu nagle system włącza sobie aktualizację? lub gdy pracujesz przy programie graficznym, już prawie skończyłeś a tu nagle Blue Screen? o ile nie został wykonany zapis, to cała twoja praca idzie w piach.

Chciałbym aby w społeczeństwie polskich użytkowników komputerów ten niechlubny trend znikł, będę pracował nad zatarciem niepopartych niczym opinii, lecz też nie będę wychwalał ponad niebiosa systemu od Apple, ponieważ on też posiada wiele błędów.

Liczę, że tym wstępem zachęciłem Cię do obejrzenia serii poradników dotyczących obsługi Maca, wszystko pojawi się w serwisie Youtube, oraz na blogu, oczywiście wszystko będzie darmowe.

 

Written by PatrykSynowiec